Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider

Dean & Lori

U Kurelů je ikonická žižkovská hospůdka, v níž se již přes 110 let čepuje světově proslulé české pivo. V roce 2014 jsme se tohoto historického místa ujali, renovovali jeho prostory, zmodernizovali nabídku jídel a nápojů a znovuotevřeli bar se šesti rotujícími pípami s výběrem piv různých českých minipivovarů a lákavou nabídkou originálních koktejlů a domácích lihovin.

Na jídelním lístku najdete výtečné burgery, jež můžete znát z naší debutové restaurace The Tavern, na které se Vám budou sbíhat sliny! Nálož čerstvě ugrilovaného masa ze 100% hovězího krku pod roztékajícím se sýrem, se skvělými domácími omáčkami. Na výběr máte také naše trhané uzené vepřové, jenž bylo oceněno prvním místem v mezinárodní BBQ soutěži, sendvič s křupavým kuřecím prsíčkem marinovaným v podmáslí, zapečené nachos, quesadilly, svěží saláty a domácí dezerty. Varujeme Vás ale předem, náš přátelský personál je velice přesvědčivý, co se týče nabízení vysoce návykové domácí zázvorové vodky po Vaší skvělé večeři.

Zastavte se ke Kurelům, hospůdky s retro atmosférou, skvělým playlistem, výborným jídlem a pitím a barmany s tou nejlepší náturou ve městě. Těšíme se na Vás!

Vyrůstajíce s nadšením pro klasické americké hamburgery a BBQ, Dean a Lori strávili v roce 2009 dva měsíce cestováním po americkém jihu a západě, aby vylepšili své dovednosti ve vaření a našli inspiraci z chutí připomínajících jejich mládí. Po návratzzzu do Prahy založili svůj potulný pouliční stánek Lokal Burger a začali budit rozruch svým prvním zauzeným vepřovým trhaným masem. Začali Burgry zásobovat bary v sousedství, společenské akce a pražské farmářské trhy. Dva roky poté otevřeli první restauraci The Tavern a v roce 2014 převzali nájem 110ti-leté žižkovské hospody U Kurelů a znovuotevřeli ji jako funky moderní ztělesnění tradičního českého baru.

Spolu s provozem dvou restaurací se Dean a Lori kvůli jejich lásce k BBQ rozhodli vytvořit soutěžní dvojici Sticky D’s BBQ. Díky jejich vysokému hodnocení byli pozváni reprezentovat Českou republiku a účastnit se světového šampionátu Jack Daniel’s World Championship Invitational Barbecue v Lynchburgu ve státě Tennessee. Přinesli si sebou do Prahy nejvyšší celkové hodnocení v evropské divizi (trhané vepřové, žebra, bůček a kuřecí) stejně jako 1. místo v celé mezinárodní kategorii za jejich zauzené trhané vepřové, které můžete vyzkoušet každý den jak v The Tavern, tak U Kurelů.

Lori Wyant

Lori, rodačka z Kentucky, hledala po vysokoškolském studiu dobrodružství, a tak přijela do Prahy v první vlně turistů na začátku devadesátých let. Pracovala jako barmanka, kuchařka a konzultantka restaurací. Se dvěma přáteli otevřeli první pražský “pop-up” v nočním klubu ve Slovanském domě - Tex-Mex stánek s názvem “Ivana’s Bean City”. V roce 1992 ji najal hudební klub Radost FX, aby vytvořila menu a otevřela první vegetariánskou restauraci, která existuje dodnes.

Dean Selby

Šéfkuchař Dean pochází ze státu Washington, kde se postavil v restauraci McDonald’s za gril už v patnácti letech a za grilem si vydělával po bistrech a restauracích během celých svých studentských let. Přijel do Evropy na začátku devadesátých let a otevíral restaurace v americkém stylu v České republice, na Černé Hoře a v Turecku. Přestože se Lori už přesunula z klubu Radost FX v roce 1994, Dean byl najat, aby oživil její původní menu a pracoval v pozici šéfkuchaře po dobu dalších čtyř let. Přece jen se v jednom žižkovském baru jejich cesty konečně zkřížily a v roce 2008 do toho praštili.

Rezervujte si stůl

  • Tento online rezervační formulář je určen pouze pro rezervace na čas po 17. hodině.
  • Pro rezervace  pro speciální požadavky nás, napište nám prosím email.
  • Toto není automatický systém. Náš personál Vás bude v co nejkratší možné době kontaktovat ohledně potvrzení rezervace.
  • Zavolejte prosím na +420 602 555 450 (po 17h ut-so) pro jídlo sebou, nebo rezervace na poslední chvíli. Kontaktujte nás přes ukurelu@thetavern.cz (nebo našeho online formuláře) pro rezervace v budoucna
  • Pokud požadavek nestihnete do této doby odeslat, přijďte osobně a my se vynasnažíme, abychom Vám zajistili první volný stůl.
  • Máme otevřeno
    St — So:
    17:00 — 23:00
Zarezervovat stůl