Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

Historie

Bohatá historie restaurace U Kurelů

V roce 1907 dokončil Miroslav Kurel stavbu své budovy v oblasti tehdejší žižkovské dělnické třídy a hrdě představil svou novou hospůdku na rohu – U Kurelů. Po dobu následujících desetiletí hospůdka sloužila jako komunitní centrum, jež nabízelo různá divadelní představení, hudební vystoupení a také čtení poezie. Tento vzdušný prostor s vysokými stropy sloužil rovněž jako místo ke každotýdenním tanečním zábavám a téměř každý den byly jeho veliké prostory naplněny hudbou a smíchem přátel, kteří nad dobrým jídlem a pitím hráli karty a probírali všechny nedávné příhody.

Pod taktovkou komunismu, kdy byly zakladatelům odebírány jejich osobité názvy, se „U Kurelů“ přejmenovalo na hospůdku „ U Pošty“ jako odkaz na hlavní poštu, jež se v ulici nacházela. Ceny piva vláda ponechala nízké (v rámci základních práv „svobodných“ Čechů) a kultura podniku i nadále rozkvétala.

V tuto dobu zde byl věrným zákazníkem i Bohdan Holomíček, fotograf Havlova portrétu a jeho blízký kamarád. My Vám máme tu čest představit 9 jeho krásných fotografií trvale visících na stěnách restaurace pořízených v jejím okolí a vnitřních prostorách, zachycujících život takový, jaký byl v sedmdesátých letech na území Československa. Na snímcích můžete vidět jeho přátele, přední disidenty, donašeče StB, a také shromáždění a oslavy sousedů..

V roce 1989 byla hospůdka předána zpátky do rukou rodiny Kurelů a byla pronajata soukromou pohostinskou firmou. Vrátili se k původnímu jménu a v polovině 90. let se podnik dostal do povědomí široké veřejnosti, nyní by se spíše hodilo říci neslavně, nebývalým podnikatelským nápadem, a to uspořádat v rámci naší země úplně první noc s obsluhou nahoře bez!

Zpravodajské stanice vysílaly své týmy, aby zachytily hordy zástupců mužského pohlaví naštosovaných u vchodu do hospody, i těch méně šťastlivých, kteří se již dovnitř nedostali a tlačili se do pozice, aby alespoň letmo zahlédli ženu nesoucí pivo, guláš a panáky mužům s tupým výrazem ve tváři a ústy dokořán každou středeční noc po dobu více jak 10 let.

Nyní rychle přeskočíme k aktuální situaci U Kurelů: i nadále dostáváme emaily s požadavkem o rezervaci na středeční večer s obsluhou „nahoře bez“. Přestože naše servírky si své svršky nechávají na sobě, náš statný potetovaný barman Keith Vám vždy rád vyhoví a ukáže kousek své kůže.

Rádi uvítáme jak staré, tak nové hosty, aby vyzkoušeli naši aktualizovanou verzi historického místa, kde to žije a kde si přátelé mohou dopřát skvělé jídlo, drinky, naši domácí zázvorovou vodku a podílet se na udržení tradice nehynoucí zábavy!

Rezervujte si stůl

  • Tento online rezervační formulář je určen pouze pro rezervace na čas po 17. hodině.
  • Pro rezervace  pro speciální požadavky nás, napište nám prosím email.
  • Toto není automatický systém. Náš personál Vás bude v co nejkratší možné době kontaktovat ohledně potvrzení rezervace.
  • Zavolejte prosím na +420 602 555 450 (po 17h ut-so) pro jídlo sebou, nebo rezervace na poslední chvíli. Kontaktujte nás přes ukurelu@thetavern.cz (nebo našeho online formuláře) pro rezervace v budoucna
  • Pokud požadavek nestihnete do této doby odeslat, přijďte osobně a my se vynasnažíme, abychom Vám zajistili první volný stůl.
  • Máme otevřeno
    St — So:
    17:00 — 23:00
Zarezervovat stůl